Haber

Sarıgül’den açıklama: TDP kapatılacak mı?

CHP listesinden seçilerek Erzincan Milletvekili seçilen Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, istifa edip etmeme tartışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

TDP’nin kapatılmasının gündemde olmadığını belirten Sarıgül, şöyle konuştu: “CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu bugünkü toplantımızda demokrasi mücadelesinde bir arada olmanın uygun olacağını ifade etmiştir. TDP Parti Meclisi 8 Haziran 2023 Perşembe günü toplanarak konuyu görüşecektir.”ifadeleri kullandı.

“KILIÇDAROĞLU’NUN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Sarıgül, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında gündemi ve seçim sonuçlarını da değerlendirdi. Seçim sonuçlarına bakıldığında milletin iktidara ve muhalefete bazı mesajlar verdiğini belirten Sarıgül, “Milletimiz kendi kendini yönetecek kadroları seçme hakkını kullanmıştır. Muhalefet hiçbir zaman ve asla ‘Demokrat, Laik Cumhuriyet seçim sonuçlarından dolayı tehdit altındadır. Herkes ‘kendini ona göre ayarlar’ durumuna gelmemelidir. İktidar partileri ve özellikle ülkeyi yönetmekle yükümlü olanlar verilen oylara çok daha fazla saygı göstermelidir. muhalefete.Demokrasilerde her oy eşit ağırlığa sahiptir.Bu eşitlik demokrasinin şeref ve faziletidir.Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde hepimiz eşitiz.AK Parti’ye ve Sayın Erdoğan’a oy vermeyen vatandaşlar vermelidir. asla kenara çekilmeyin” dedi.

Basın mensuplarının CHP’den ayrılıp ayrılmayacağına ilişkin sorularını yanıtlayan Sarıgül, “Erzincanlıyım. Ortası üzüm bağları olan dağlık bir bölgeden geliyorum. Rüzgarın sert, rüzgarın sert olduğu bir yerden geliyorum.” genç adam cesur.Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı olmaktan onur ve gurur duyuyorum.Aramızda büyük bir oy farkı var.Ama bilelim ki Cumhuriyet Halk Partisi’nin kurumsal kimliği olmasaydı seçilme şansım çok daha az olurdu. çok zayıf olun. Vefalıyız. Vefa da var. Önümüzdeki günlerde arkadaşlarımızla değerlendireceğiz ve değerli Genel Önderimiz Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında olmaya devam edeceğiz.” Sarıgül, Türkiye İşçi Partisi’nden milletvekili seçilen Can Atalay’ın halen cezaevinde olduğunun doğru olmadığını da söyledi.

ihsangazihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu